27 Ağu 2008

Anasınıfında Oryantasyon

Nihayet okullar açıldı dün ramazan ve okulun ilk günü olması dolayısıyla bitap düşerek çalışmalarımı yayınlamadım. Bir çok arkadaş mail ile oryantasyon hakkında neler yapabileceklerini sormuşlar. Farklı bir etkinlik yok aslında, önceki yıllarda yaptıklarımız ... çocukları okula alıştırmak sevdirmek güven duymasını sağlamak amaç. Süreyi ilk günler kısa tutmak önemli, ailelerin okulda bulunmasına izin verilmeli ama sınıf dışında, ben annesini eve gönderen çocuğu alkışlatıyorum. Çocuğun sınıfını çabuk benimsemesi için bahar dönemi seminerlerinde hazırladığım yaka kartlarına isim yazarak takıyorum, mevcut grafiğine, askılıklara ayakkabılıklara hazırlamış olduğum kartlara resimlerini yapıştırdım bugün. Yarına sürpriz...
Sınıf içindeki köşeleri tanıtmak, birbirlerini tanımalarını sağlamak basit şarkı ve oyunlar oynamak (rekabet içerenve bireysel rol isteyen oyunlar olmamalı), yaptıkları resimleri panoya asmak v.s Yeni eğitim yılında herkese başarılar.
Bu yıl sınıfımın adı inci sınıfı
(Çizimler bana aittir)
Deniz kızı resmi ile renk kattığım köşeye pembe inciler serpiştirdim içlerine çocuklarımın resimlerini yapıştıracağım.
Bunlarda ayakkabı dolabı ve askılıklarımıza yapıştırdığımız resimlerimiz. Yaka kartlarını da tavşan resmi ile hazırladık.

İnci sınıfına ait resimleri görmek için BURAYA tıklayınız

3 yorum:

Adsız dedi ki...

mevcut grafiğini beğendim hocam, çok şirin olmuş

deniz yasemen dedi ki...

deniz kızımın resmini bulamayan arkadaşım, buradaki köşelere ait resimlerin çoğu kendi çizimim o yüzden başka yerde bulamazsın bakarak çizmeyi denemelisin.

aycan dedi ki...

ya ben çocuk gelişimi okuyorum ve hocamız bizden oryantasyona bir etkinlik örneği istedi ama ne yaptysam bulamadım acaba bilen buraya yazabilir mi çok acil yarım saat içinde tşk