24 Eyl 2008

renklerle ilgili burcuya yardım

Burcucuğum en iyisi ben buraya yazayım isteklerini
Renklerle ilgili oyun: Benden birkaç fikir devamını sen üretebilirsin.
Renkli kartonlardan değişik şekiller kes çocuklar sınıfa girmeden önce onları farklı yerlere sakla. Müzik eşliğinde hareketli olsun ama çocuklardan sakladığın renkli kartonları bulmasını iste sonra her çocuğun ne kadar bulduğunu birlikte sayın.
Bir başka oyun: Her çocuğa bir renk adı ver karta yazarak yakasına tak yada o renk kağıt ta takabilirsin sandalye kapmaca oynat.
Bir başka oyun: Çocukları çift olarak düşünerek yakalarına o renk kağıt olabilir yada başlarına renkli kağıt şapkalar olabilir vs. müzik eşliğinde çocuklar sınıfta dans etsinler. Müzik kapatıldığında her çocuk aynı renkte olan eşini bulsun ve birlikte belirlediğin hedefe gidip otursunlar yada yanına gelsinler ilk gelenler alkışlansın....
Sanat etkinliğinde toz boya ile renkleri karıştırma ile yeni renkler elde edebilirsiniz (çocuklara uygulatarak) Sulu boya ile renkli püskürtme yapabilirsin, kartonlarla her çocuğa farklı renkte meyve resmi çizerek üçer adet verip kesildikten sonra üçü birlikte yapıştırılarak üç boyutlu renkli meyveler oluşturabilirsin.
Burcu okuldan geldim ve yorgunum şimdilik ilk aklıma gelenler bu kadar, birazda olsun fikir vermişimdir şimdi biraz da sen üret canım.

yasemen güler

2 yorum:

Adsız dedi ki...

g3erçekten süperler emege sağlık

ABCEM dedi ki...

teşekkürler :)