29 Ara 2008

etkinlik Paylaşımı

Emine Ekinci öğretmenimiz etkinliklerinden bazılarını paylaşmak istemiş teşekkür ediyorum öğretmenim.yasemen güler

19 Ara 2008

Kardan Adam Oyunu

Stajer öğrencilerim Eda ve Yasemin bugün içi elyaf ile doldurulmuş kardan adamları ile bir oyun öğrettiler. iki grup halinde ki çocuklar kardan adama ait parçaları tek ayak üstünde sıçrayarak sepetten alıp doğru yerlere taktılar önce bitiren grup kazandı.
yasemen güler

Sonbahar yaprak albümü

Stajer öğrencilerimin yaptırdığı bir çalışma, kartondan yaprak şekli kesildi.Çocuklar getirdikleri yapraklarla baskı çalışması yaptılar ve sayfaya yapıştırdılar. Yapraklar birleştirilerek albüm oluşturuldu.
yasemen güler

17 Ara 2008

Anasınıfı okulöncesi-Ayıcık Saatimiz

Bu gün çocuklarımın sevdiği sallanan ayıcık saati yaptık...

Saatimiz için aycığı kestik karnına daire yapıştırdık, şekilli delgeçlerle çiçeklerimizi çıkardık içine rakamları yazdık. Oynar göz kullandım, ayakları sonradan ekledim bütün yapabilirsiniz. Akrep ve yelkovan hareket etmesi için maşa raptiye ile tutturuldu.En son kağıt tabak ortadan katlandı tabağın açılmaması için sallanması için katladığınız yeri zımbalayabilirsiniz. Ayıcık dik durmazsa yada tabak açılırsa destek için arkasına tabak ve ayıcığı birleştirerek karton yapıştırabilirsiniz.

yasemen güler

Hamster

İşte bizim hamsterlarımız, kızlarımı kıramadım iki yıl dayandıktan sonra almalarına izin verdim
aslında çok şiirin hayvanlar bugün sınıfa getirdim çocuklar çok sevdiler. Oyun saatini hamsterların başında geçirdiler, elma kabukları ile besledik. Kısa not: hamsterlar hastalık bulaştırmaz, temiz bakılırsa koku yapmaz ve fare değiller :))


yasemen güler

13 Ara 2008

Renk kavramı

Özlem arkadaşımız sınıfında yaptığı renk köşesini bizimle paylaşmış, grapon kağıtlarını yuvarlayarak yapıştırmışlar güzel olmuş ellerinize sağlık


yasemen güler

5 Ara 2008

Kurban bayramı kutlama kartımız

Okul öncesi , anasınıfı ve ilköğretim için kurban bayramı kutlama kartı örneği
Bu bayram kartımızda şirin bir kuzu resmi kullandım. Davetiye kartının üzerine kuzu resmini keserek yapıştırdık ( bu çalışmada kuzu resmini ben kestim) alttaki kutlama yazısını fotokopi ile renkli kağıda yazdırdım, keserken yazılı yer kadar, üste gelecek kısmıda birlikte kestim. Katlayarak kuzunun ağzındaki çerçevenin üzerine yapıştırdık,yazılı yer içte kaldı biz üst kısmını süslemede şekilli delgeçlerimizi kullandık.yalnız resmi kağıda iki tane yerleştirerek yazdırın boyut küçülsün yada fotokopide küçültün.


yasemen güler

4 Ara 2008

Roket deneyi anasınıfı-okul öncesi

Bu deneyi bu hafta stajerlerim yaptırdı ben çok beğendim, çocuklarda aynı şekilde. Anasınıfları için uygulanabilirliği kolay çocukların aktif olduğu oyun gibi bir deney.
İnce bir ip pipet içinden geçirilerek bir ucu yukarıda olacak şekilde uçlarından bir yere sabitlenir-bağlanır. Pipete bant ile balon ortasından yapıştırılır. Balon şişirildikten sonra ağzı sıkıca tutulur ve birden bırakılır, pipet balonun içinden çıkan havanın basıncı ile ip üzerinde yukarı fırlar... mutlaka deneyin


yasemen güler

Güneş, Yıldız ve Ay- Mobil

Altta gördüğünüz güneşten kartonu ikiye katladıktan sonra iki adet kestim, makasla küçük delikler açtıktan sonra ipleri diğer tarafa geçirdim çıkmasınlar diye bantla tutturdum . Güneşin diğer parçası üstüne yapıştırıldıÇocuklar verilen yıldız ve ayları boyadıktan sonra kestiler, yapıştırıcı sürerek üzerine sim döküldü, Güneşten sarkan iplere telli zımba ile tutturuldu

Çocuklar yere yatarak yaptıkları mobili izlediler, daha sonra ilkel bir müziğin grafik ayarları ile oynandıktan sonra açarak uzay dansı yapıldı çok eğlendikkkk

yasemen güler

İnci anasınıfı turşu yaptık

Çocuklara mevsim sebzelerini ve nerelerde kullanıldıkları ile ilgili konuştuktan sonra sebzeler yıkandı, doğrandı ve turşu yapıldı, neden turşuyu ben kuruyorum? çocuklarda o sırada ellerindeki boş kavanoz resimlerine kendi turşularını çiziyorlar.... bayramdan sonra turşumuz hazır olacak umarım tadı da güzel olur..


yasemen güler