30 Kas 2012

Diş çalışmamız


Sınıfça, diş sağlığı ile ilgili Sakarya büyük şehir belediyesinin düzenlediği taramaya gittik, dişlerimiz muayene edildi hediye fırça ve macunlarımızı aldık. Doktorumuz Sinan MEREY  beye çocuklarımıza verdiği bilgiler ve hoşgörüsünden dolayı çok teşekkür ediyoruz...
. Sınıfa gelincede fırsat eğitimi yapalım dedim diş ve fırçayı kartona çizdim, çocuklar kesip yapıştırdılar oynar gözle tamamladık :))


deniz-yasemen

26 Kas 2012

Atatürk Haftası Çalışmalarımız

Geçtiğimiz hafta yapılan etkinliklerimizin devamı...
Atatürk panomuz..Saygı duruşu için hazırladığımız çelenkimiz..
deniz-yasemen

Sonbahar çalışmalarımız..

Sonbahar konulu çalışmalarımız dan örnekler... Sulu boya çalışmamız

Şemsiyelerin üstünü şekilli delgeçlerle kestikleri ile süslediler..
deniz-yasemen

Sonbahar yaprakları- kuş, fare

Sınıfta incelediğimiz sonbahar yaprakları ile hayvanlar yaptık :))

deniz-yasemen

Yağmur bulutumuz..

Gri kartona bulut resmi çizerek çocuklara verdim, yağmur bulutları hakkında konuştuk, bulutları keserken bu bulutun nereye yağmur yağdırdığını hayal etmelerini istedim... Bulutlar kesilerek beyaz kağıda yapıştırıldı gözler tamamlandı (siyah ve beyaz gözleri ben keserek çocuklara verdim). hayal ettiklerini çizerek çalışmalarını tamamladılar.

deniz-yasemen

Öğretmenler günü ve özel günler için etkinlik

Öğretmenler günü için yayınladığım etkinliklerin boş hali, diğer kalpleri de özel günler için kullanabilirsiniz..

deniz-yasemen

21 Kas 2012

Öğretmenler Günü için birkaç etkinlik


Öğretmenler günü için yapılabilecek etkinlik örnekleri, çocuklardan kartların içine sizin için resim yapmalarını isteyebilirsiniz.
İkili kalbin içine beni ve kendisini çizmelerini istemiştim..Önceki yıllarda çiçekler yaparak okuldaki öğretmenlere hediye etmiştik :))

yasemen tomak

6 Kas 2012

Balık tutma Oyunu

Renkli kartonlardan balıklar kesip iki balığı ortalarına ataç koyarak yapıştırdım... Sopaya ip bağlayarak ucuna    yuvarlak mıknatısı (kırtasiyelerde satılıyor) bantladım.. çocuklar eşli olarak göl kıyısında ki sandalyelere oturup sıra ile balık tutuyorlar, oyun bitiminde her çiftin kovasındaki balıklar sayılıyor.. 
Her gün oynamak istedikleri keyifli bir oyun :))

Balık klaıbını yayınlamadım küçük boyda sevimli her balık resmi olabilir...
deniz-yasemen

Duygularımız Grafiği

Daha önce yapılan bir çalışmamız duygularımızı grafikle ifade etmiştik..sonrasında evlere gönderip aileleriyle birlikte kullanmalarını istemiştim..
deniz-yasemen

Duygularım...

Duyguları ifade eden resimler incelendi duygularmızdan bahsedildi örnekler verildi, resimlerin çerçevesini o duyguya ait bir renk belirleyerek boyamaları istendi ve kesildi.. Resimler zımba ile arkadan pipetlere tutturuldu.Dil etkinliğinde çocuklar duygu kartlarını eline alarak -Mutluyum çünkü......, Üzgünüm çünkü..... tümcelerini tamamlayarak kendilerinin olaylarla ilgili duygularını ifade ettiler. Çocukları tanımaya yönelik çok etkili ve güzel bir çalışma tavsiye ederim...
deniz-yasemen

2 Kas 2012

Sağlığımız- mikroplaryasemen tomak

Sağlığımızla ilgili etkinlikler

Anasınıfı ve okulöncesi çocukları için uygulanabilecek sağlığımızla ilgili etkinlikler...
Resim çalışmalarıma biraz ara vererek bloğumla ilgilenmeye karar verdim. Stajer öğrenciler sanat etkinliklerimi neden eklemediğimi soruyorlardı, eklemeye başladım..... hepsi birden zor olduğu için ara ara eklemeye devam edeceğim, bugün sağlığımızla ilgili birkaç etkinlik ekledim, haftaya kış mevsimi ile ilgili olanları ekleyeceğim.
Eklememi istediğiniz başka etkinlikler varsa bildirirseniz sevinirim.......selamlar.... sevgiler...iyi çalışmalar....
Resmin üzerine sağ tıklayıp, farklı kaydet seçeneğini seçip, bilgisayarınıza kaydederek yazıcınızdan çıkarabilirsiniz...

Tabağın içine sevdikleri yiyeceği çizerler yada sizce uygunsa kuru gıdalar da yapıştırabilirsiniz.


İç organlarımızı adlarını söyleyerek keselim ait oldukları yerlere yapıştıralım.
Eksik olan yerlerini tamamlayalım.


deniz-yasemen